Machina czasu
W piątek 15.05.2026 r. grupa zerówkowa uczestniczyła w spektaklu pt. „Machina czasu” przygotowanym przez Krakowski Teatr Bajki z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Przedstawienie odbyło się w Miejskiej Bibliotece i dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych emocji oraz niezapomnianych wrażeń.
Spektakl był bardzo ciekawy, pełen humoru, muzyki i interakcji z publicznością. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły przygody bohaterów, aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu oraz żywo reagowały na wydarzenia sceniczne. Wyjście było doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych i kulturalnych najmłodszych.
Dzieci uczyły się właściwego zachowania w miejscu publicznym, kształtowały umiejętność uważnego słuchania, współpracy w grupie oraz okazywania szacunku artystom i innym uczestnikom wydarzenia. Spektakl wzbogacił także wiedzę dzieci, rozwijał wyobraźnię, kreatywność oraz wrażliwość estetyczną.
Wyjście do biblioteki sprawiło dzieciom ogromną radość i było wartościowym doświadczeniem edukacyjnym.
Serdecznie dziękujemy.
(A.Zając)
Gratulujemy
Wyniki konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie w roku szkolnym 2025/2026:
Chorążak Eliza klasa 8a – Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.
Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych od uczestników etapu wojewódzkiego odpowiada poziomowi C1 według klasyfikacji Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, (Common European Framework of Reference for Languages). Ponadto wymagana jest znajomość zagadnień kulturoznawczych w zakresie wyznaczonym przez dodatkowe lektury.
Nawieśniak Przemysław klasa 7a – Finalista Małopolskiego Konkursu Tematycznego „Nie tylko Solidarność. Polska opozycja w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku”.
Konkurs złożony był z trzech etapów : szkolny - test, rejonowy - praca pisemna, Przemek napisał ją na temat: „Jacek Kuroń – wielobarwna osobowość opozycji demokratycznej”, oraz wojewódzki - obrona pracy przed komisją w Instytucie Pamięci Narodowej w Krakowie .
Serdeczne gratulacje!
Informacja
Dyrektor szkoły przypomina, że 05 czerwca 2026 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
„Witaj majowa jutrzenko”
W dniu 29.04.2026 w naszej szkole obchodzono uroczystość 235 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystym apelu dla całej społeczności szkolnej wzięli udział uczniowie z wszystkich klas. Prowadzący Bartosz Kuś zadbał o spójność całości, piękną recytację zaprezentowali: Emilia Stachoń-Gał, Oliwia Plechowicz, Jan Spyrka, Maria Ligęza, Aneta Moskała, Lena Woźniak, Zofia Siwicka, Zuzanna Dawiec, Paweł Łabuz oraz Ryszard Franczak. Nasi soliści : Zofia Rusnak i Michał Szarek wzbogacili apel przepiękną oprawą muzyczną prezentując m.in. Wolność oraz Rotę. Na koniec uczniowie obejrzeli krótką prezentację ukazujące obchody tego święta dzisiaj i w przeszłości.
Uczniowie naszej szkoły przyszli odświętnie ubrani ozdobieni w biało czerwone kotyliony . Na koniec glos zabrały pani Dyrektor Bogumiła Cieżak i wicedyrektor Jadwiga Zapała.
Nad pięknem dekoracji czuwała pani Beata Michalczewska.
Nad dźwiękiem i sprzętem muzycznym czuwali: Jan Spyrka, Kacper Gruszkowski oraz Damian Wójtowicz
Takie uroczystości sprawiają iż uczniowie i nauczyciele czują, że są częścią pięknego kraju, naszej Ojczyzny Polski.
(J. Kąkolewska, A. Orman, M. Leśnyczyk)







