Uczeń siódmej klasy Franciszek Baum został laureatem Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.
Franek jest w grupie najlepszych uczniów Małopolski po przejściu trzech etapów konkursu, odbywających się od października 2022 do lutego 2023 - szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego.
Uczeń musiał zaprezentować na każdym etapie umiejętności językowe – słownictwo, gramatykę i rozumienie tekstu oraz dodatkowo na etapach rejonowym i wojewódzkim wiedzę o życiu i panowaniu angielskiej królowej Elżbiety II. Wymagania na poziomie wojewódzkim wykraczały ponad zakres matury rozszerzonej.
Obecny sukces Franka jest wynikiem paroletniej pracy szkolnej i samodzielnej pracy w domu kiedy to również zdobywał pierwsze miejsca na etapach szkolnych i prezentował najwyższe umiejętności na etapach rejonowych.
Przygotowaniem ucznia do konkursu zajmował się anglista Jerzy Ziemianin.
Gratulujemy !