W naszej szkole przez dwa dni trwało Święto Matematyki Królowej Nauk. W ramach tego święta zorganizowany został kącik matematyczny, gdzie na przerwach chętne dzieci rozwiązywały rebusy, krzyżówki, kodowanie-zadania o polach czy dla młodszych uczniów kolorowanki z liczbą Pi(π).W nagrodę każdy kto rozwiązał zadanie częstował się cukierkami. Ta akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, wprowadziła radosny nastrój, dzieci świetnie się bawiły, jak widać matematyka nie musi być nudna. W ramach tego święta zorganizowane zostały dwa konkursy: plastyczny pt. ,,Matematyka wokół nas” i kulinarny na najbardziej pomysłowe ciasto lub deser pt. ,,Matematyka Królowa Nauk - Kangur Matematyczny”. Dzieci po ogłoszeniu przez komisję wyników mogły skonsumować ciasta z klasą lub sprzedać na przerwie, a dochód przeznaczyć na cele klasy. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe, kupony zwalniające z pytania czy zadania domowego. Nagrody ufundowała Dyrekcja szkoły i koordynator akcji - Jadwiga Zapała.
Kolejny konkurs jaki przeprowadziliśmy w naszej szkole to Międzynarodowy Konkurs Matematyczny- Kangur 2022, do którego przystąpiło 46 uczniów. Każdy z uczestników po konkursie otrzymał upominek ,,Zaplątany Kangurek” ufundowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.
Akcje z okazji Święta Matematyki wpłynęły pozytywnie na uczniów, dostarczyły wielu wrażeń, emocji a przede wszystkim radości, okazało się także, że przerwy mogą być ciekawie i owocnie spędzone.
Bardzo dziękujemy pani Jadwidze Zapale za zorganizowanie i przeprowadzenie dwudniowego święta matematyki w naszej szkole.