Malowanie na szkle
Uczniowie klasy 1a wzięli udział w warsztatach plastycznych „Malowanie na szkle”, prowadzonych przez panią Józię Potaczek. Zajęcia były niezwykle interesującym doświadczeniem artystycznym, podczas którego dzieci miały okazję poznać technikę malowania na szkle oraz rozwijać swoje zdolności manualne i wyobraźnię. Uczniowie z dużym zaangażowaniem tworzyli barwne kompozycje inspirowane motywami kwiatowymi. Praca z farbami do szkła sprawiła im wiele radości, a jednocześnie pozwoliła ćwiczyć precyzję i cierpliwość. Efektem warsztatów są piękne, kolorowe prace, które stanowią wyjątkową pamiątkę. Serdecznie dziękujemy pani Józi Potaczek za przeprowadzenie inspirujących zajęć oraz stworzenie miłej i twórczej atmosfery.
(K.Popławska)
Podziękowania
Dziękujemy Radzie Rodziców za naprawę krzesełek w sali 54 oraz renowacje puff.
Dzięki państwa zaangażowaniu uczniowie mogą korzystać z bezpiecznego i komfortowego wyposażenia. Doceniamy Państwa inicjatywę i poświęcony czas oraz troskę o dobro całej społeczności szkolnej. Takie działania są bardzo cenne i budują pozytywną atmosferę współpracy.
Spacer historyczny
W piątek uczniowie klasy 6b i 8b wraz z wychowawcami wzięli udział w spacerze historycznym, który rozpoczął się w parku miejskim im. Rodziny hr. Krasińskich i był dodatkowym wydarzeniem organizowanym w ramach premiery monografii Michała Wójcika pt. „Fabryka. Monografia przedsiębiorstwa C. Warhanek w Mszanie Dolnej (1890–1948)”.
Serdecznie dziękujemy za niezwykle ciekawy i fascynujący spacer historyczny. Dzięki tak interesującej formie przekazu uczniowie mieli okazję poznać historię naszego miasta w sposób żywy, angażujący i inspirujący. To była cenna lekcja, która na długo pozostanie w ich pamięci. Dziękujemy Panu Michałowi Wójcikowi za pasję, zaangażowanie i stworzenie tak wyjątkowego wydarzenia.
(M.Szarek, I.Zapała)
Gratulujemy
W dniu 23.04.2026r. w siedzibie Gorczański Park Narodowy odbył się konkurs wiedzy dla uczniów szkół podstawowych pt. „Gorczański Park Narodowy-dzika przyroda i turystyka przyjazna przyrodzie". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 7a, Emilia Migdał, która zajęła drugie miejsce. Konkurencja była bardzo duża, tym bardziej gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzymy dalszych wspaniałych wyników. W czasie obrad komisji uczestnicy mieli okazję obejrzeć wystawę przyrodniczą poświęconą Gorczańskiemu Parkowi Narodowemu oraz wzięli udział w ciekawych warsztatach przyrodniczych.
(I. Zapała)














