Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia
W dniu 18.12.2025 r. w naszej szkole miał miejsce uroczysty apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Apel rozpoczęła kolęda autorstwa Franciszka Karpińskiego „Bóg do rodzi”. Następnie przewodnicząca samorządu szkolnego Oliwia Ryż z klasy 8a przywitała zaproszonych gości: księdza Proboszcza Seniora Jerzego Raźnego, księdza proboszcza kustosza Jana Antoła, przewodniczącą Rady Rodziców Ewelinę Dziedzinę, Dyrekcję oraz pracowników i uczniów naszej szkoły, po czym zaprosiła wszystkich zgromadzonych na „Taniec Aniołów” w wykonaniu uczennic klasy 5B, które przygotowała Pani Beata Michalczewska. Po tańcu uczniowie pod opieką siostry Bernadetty Jurkowskiej przedstawili Jasełka według scenariusza Marcina Kobierskiego. Był to piękny spektakl, w którym to stare meble opowiedziały historię sprzed ponad 2000 lat. Po jasełkach przyszedł czas na życzenia świąteczne i podarunki, które wręczyli zaproszonym gościom i nauczycielom przedstawiciele samorządu uczniowskiego przy dźwiękach kolęd w wykonaniu szkolnego zespołu pod przewodnictwem pana Piotra Komara. Na koniec życzenia wszystkim obecnym złożyła Pani Dyrektor Bogumiła Cieżak. Wszystko to czego mogliśmy doświadczyć, odbywało się w przepięknej scenerii przygotowanej przez Panią Beatę Michalczewską.
GŁOŚNO, WESOŁO I ŚWIĄTECZNIE – KOLĘDNICY ODWIEDZAJĄ NASZĄ SZKOŁĘ
We wtorek, 16 grudnia 2025 r., w naszej szkole zrobiło się naprawdę świątecznie! Tego dnia odwiedzili nas kolędnicy z ZSP im. inż. Józefa Marka w Mszanie Dolnej , którzy przybyli pod opieką nauczycielki Pani Teresy Mazurkiewicz. Już od progu uwagę zwracały ich piękne, barwne stroje. Anioł i promienna gwiazda szli na czele grupy, prowadząc ją pewnie i radośnie. Swoją wizytę kolędnicy rozpoczęli od spotkania z Panią Dyrektor Bogumiłą Cieżak i Panią Wicedyrektor Jadwigą Zapałą, składając im świąteczne życzenia i dzieląc się radością płynącą z kolęd. Wspólny śpiew, uśmiechy i ciepłe słowa sprawiły, że było to niezwykle miłe rozpoczęcie całego kolędowania. Potem wesoły orszak przemaszerował szkolnymi korytarzami, odwiedzając różne klasy. Piękny śpiew i muzyka wkrótce wypełniły całą szkołę świąteczną atmosferą. Uczniowie klasy 1b przeżyli mnóstwo radości, kiedy goście zawitali do ich sali i zaprosili dzieci do wspólnego śpiewania i zabawy. Do kolędowania chętnie przyłączyły się również maluchy z zerówki. Wszyscy śpiewali, klaskali i cieszyli się każdą chwilą tego wyjątkowego wydarzenia. Pierwszoklasiści odwdzięczyli się gościom własnym występem, a ich radosne głosy wypełniły całą salę świątecznym ciepłem. Na zakończenie grupa kolędników zagrała i zaśpiewała wesołą piosenkę ludową, przy której trudno było usiedzieć w miejscu. Dzieci tańczyły, śmiały się i bawiły przy muzyce. Młodzi artyści zostali nagrodzeni mocnymi brawami. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku jako podziękowania za tak miłe spotkanie.
Ta wyjątkowa wizyta sprawiła, że świąteczny klimat zagościł w naszej szkole nieco wcześniej i z pewnością na długo pozostanie w naszych sercach. Bardzo dziękujemy kolędnikom oraz Pani Teresie Mazurkiewicz za piękne chwile i pielęgnowanie tradycji, które przypomniało nam, że Święta to przede wszystkim bycie razem i dzielenie się radością.
(M. Surówka)
Dobro powraca
W ramach tegorocznej akcji Szlachetna PACZKA, społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 połączyła siły aby pomóc rodzinie w potrzebie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców, pracowników szkoły z wolontariatem szkolnym na czele, udało się zebrać dary o wartości ponad 6 tys, w tym żywność, środki czystości i małe niespodzianki dla rodziny. Akcję rozpoczęliśmy od sprzedaży pysznych ciast przygotowanych przez chętnych rodziców podczas zebrania szkolnego. W akcję włączyła się również społeczność Miejskiego Przedszkola nr 2. Uczniowie klas 7a i 7b pakowali przeniesione produkty. Następnie paczki zostały przewiezione na miejsce zbiórki. Mamy nadzieję, że potrzeby zostały zaspokojone, a na twarzach rodziny pojawił się uśmiech.
Kierujemy szczere podziękowania dla wszystkich darczyńców, wolontariuszy za wielkie serce i wierzymy, że dobro powraca.
(K. Surma)
Wyjazd klasy 1a do Krakowa
Tuż przed świętami klasa 1a wybrała się na wyjątkową wycieczkę do Krakowa. Celem naszego wyjazdu było poczucie prawdziwej, świątecznej atmosfery oraz wspólne odkrywanie uroków miasta. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie krakowskiego Rynku Głównego. Uczniowie podziwiali imponujący Kościół Mariacki, Sukiennice oraz świąteczne dekoracje, które sprawiły, że spacer po rynku był niezwykle magiczny. Następnie udaliśmy się na jarmark bożonarodzeniowy, gdzie mogliśmy zobaczyć kolorowe stragany pełne rękodzieła, ozdób świątecznych i pachnących smakołyków. Spacer między stoiskami wywołał wiele uśmiechów i zachwytów. Kolejną atrakcją były warsztaty w krakowskiej Manufakturze Czekolady. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje czekolada, a później samodzielnie tworzyły własne czekoladowe przysmaki. Praca z czekoladą sprawiła im ogromną frajdę – mieszanie, dekorowanie i kosztowanie to była prawdziwa przygoda! Każdy uczestnik mógł zabrać swoje słodkie dzieło do domu. Wyjazd dostarczył pierwszoklasistom wielu wrażeń, a wspólnie spędzony czas wprowadził nas wszystkich w świąteczny nastrój. To była niezwykle udana i pełna radości wyprawa, którą z pewnością długo będziemy wspominać.
(K. Popławska)

















































