1MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA zrealizowany w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.
30 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej zorganizowany przez panią mgr Marię Kucharczyk i panią mgr Wioletę Dudzik. W konkursie wzięło udział 8 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2. Celem konkursu było: promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych, kształtowanie umiejętności pięknego czytania oraz uczenie rywalizacji w miłej atmosferze. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie jak najpiękniej przeczytać wylosowany fragment książki, wcześniej im nieznany. Komisja konkursowa w składzie przewodnicząca p. Ewelina Adamczyk oraz członkowie p. Józefa Figura i p. Agnieszka Lipińska oceniała płynność i bezbłędność czytania, dykcję oraz interpretację czytanego tekstu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, słodkie co nieco i oczywiście pamiątkowe dyplomy.

Wyniki konkursu:
I miejsce: Emilia Nojman SP1; Oskar Kuczaj SP1
II miejsce: Martyna Karpicka-Ignatowska SP2; Michał Łopata SP1; Aleksander Ryś SP1
III miejsce: Aleksandra Pajdzik SP2; Zuzanna Kozak SP2
Wyróżnienia: