Home
images/galeria/budynek/bud2.jpg

20180513 155213Wróciliśmy z czterodniowego Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem 
z II miejscem w kategorii teatr i indywidualnym wyróżnieniem dla Zuzi Pazdur za kreację aktorską. Choć to już przeszłość, to jeszcze wiele myśli krąży wokół tego festiwalu. 
I właśnie tym chcielibyśmy się z Wami podzielić.

Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…” odbywał się w Zakopanem od 10 do 13 maja już po raz trzynasty. Honorowym patronatem wydarzenie objęli metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, kard. Stanisław Dziwisz, ks. dziekan Bogusław Filipiak oraz ks. inf. Stanisław Olszówka. Opiekę duchową nad uczestnikami festiwalu sprawowali ks. Maciej Szeszko SDS i ks. Łukasz Anioł SDS. Miło ich zapamiętaliśmy. Festiwal organizowany jest przez Burmistrza Miasta Zakopane przy współpracy zakopiańskich Parafii, Zakopiańskiego Centrum Edukacji oraz Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

 

Tegorocznemu festiwalowi towarzyszyło hasło: "Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę”. I pod tym hasłem około 200 osób w czterech kategoriach: teatr, muzyka, literatura i plastyka, współtworzyło to cudowne wydarzenie. Każdy z 4 festiwalowych dni rozpoczynaliśmy Eucharystią w zakopiańskich kościołach. Potem uczestniczyliśmy 
w przesłuchaniach i warsztatach. Pracowaliśmy pod kierunkiem aktorów Teatru Witkacego – p. Krzysztofa Najbora i p. Emilii Nagórki oraz choreografa p. Wojciecha Chowańca. Wieczorami braliśmy udział w koncertach. Chłonęliśmy atmosferę całego wydarzenia, poznawaliśmy nowe osoby, cieszyliśmy się wspólnie spędzonym czasem. Nie chodziło tu głównie o rywalizację, ale o dzielenie się talentami – a było z czego czerpać.

Na długo zapamiętamy koncert finałowy, podczas którego wystąpili wszyscy laureaci i ogłoszone zostały wyniki festiwalu. Dla nas wszyscy uczestnicy są zwycięzcami, ponieważ każdy podzielił się sobą i swoją pracą. Oby coraz więcej było tego typu festiwali.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wsparli nas pomocą i finansowo – pani dyrektor Bogumile Cieżak oraz Urzędowi Miasta Mszana Dolna. Bez tego wsparcia nie moglibyśmy uczestniczyć w festiwalu.

 

Dzień Niepodległości

 A005107
 

Dzień Niepodległości

Dzień Nauczyciela

 A005078
 

Dzień Nauczyciela 2017

Piknik Rodzinny

 A004302
 

Piknik rodzinny 2017