Samorząd uczniowski

Dziennik elektroniczny

 

Dziennik elektroniczny

Przejdź do dziennika elektronicznego naszej szkoły.
Przejdź

Nabór elektroniczny

 

Nabór elektroniczny

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

przejdź

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja w Zespole Placówek Oświatowych w Mszanie Dolnej.

Nasza Szkoła po raz kolejny wzięła udział 1 października 2021r. tj. piątek, w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, pod hasłem: ,,Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Uczniowie z klas ósmych naszej szkoły, podzieleni byli na komisje egzaminacyjne, które przeprowadzały na terenie szkoły egzamin w sposób humorystyczny, wśród klas młodszych, kl.4-8, oraz nauczycieli i pracowników szkoły.
Liczna grupa dorosłych chętnie włączyła się w tę akcję, a wśród dzieci i młodzieży również dużo było chętnych. Razem w akcji wzięło udział 181 osób. Egzamin dla wielu okazał się trudny, zdający bardzo stresowali się odliczanym czasem. Uczestnik egzaminu po pomyślnym rozwiązaniu zadań otrzymywał Certyfikat Mistrz Tabliczki i "Sówkę” - logo akcji. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.
To matematyczne święto weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie.
Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki.
Matematyka wcale nie musi być nudna. Ważne, aby wiedzieć, po co się jej uczymy, a przez zabawę możemy wiele wiadomości i umiejętności utrwalić, czego przykładem była akcja.
Koordynator akcji pani mgr Jadwiga Zapała

 

Dzień Niepodległości

 A005107
 

Dzień Niepodległości

Dzień Nauczyciela

 A005078
 

Dzień Nauczyciela 2017

Piknik Rodzinny

 A004302
 

Piknik rodzinny 2017