Home
images/galeria/budynek/bud2.jpg

Dziennik elektroniczny

 

Dziennik elektroniczny

Przejdź do dziennika elektronicznego naszej szkoły.
Przejdź

Nabór elektroniczny

 

Nabór elektroniczny

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

przejdź

Dnia 04.10.2019 r. odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Projekt ten był przeprowadzony po raz trzeci w naszej szkole, brało w nim udział ponad 240 uczestników, ok 220 dzieci i 20 dorosłych.

Inicjatorką i organizatorką przeprowadzenia tego projektu w naszej szkole, była Jadwiga Zapała, nauczyciel matematyki.

Oficjalnego otwarcia ŚDTM dokonała pani Maria Wcisło wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Mszanie Dolnej.

Pracowało 6 komisji egzaminacyjnych, 21 egzaminatorów. Egzamin był przeprowadzony we wszystkich klasach od kl.3 do kl.8 Szkoły Podstawowej oraz przy dwóch gazetkach na korytarzu dla rodziców i nauczycieli oraz pracowników szkoły.

W skład komisji egzaminacyjnych wchodzili uczniowie klas 6b, 6c, 7b i 8a nad wszystkimi pracami komisji czuwała pani Zapała.

Każdy uczestnik, który bezbłędnie odpowiedział, bądź wypełnił wszystkie działania, otrzymywał ,,Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz znaczek sowy - logo akcji. Uczniów, którzy zdali w klasach było 156 oraz 19 dorosłych. Gdy komuś się nie powiodło to po upływie godziny mógł ponownie przystąpić do egzaminu, stąd dane o ilości uczniów są orientacyjne bo uczniowie podchodzili kilka razy.

W tym roku również wzbogaciliśmy nasz ŚDTM w ramach innowacji pedagogicznych, o przeprowadzenie konkursu na ,,Najbardziej pomysłowe ciasto z tabliczką mnożenia.” Konkurs przeprowadziły Jadwiga Zapała oraz Agata Orman. Do konkursu przystąpiły prawie wszystkie klasy, niektóre z nich przygotowały nawet po dwa , trzy ciasta. W skład komisji konkursowej wchodziły: Maria Wcisło, Agata Orman, Justyna Lach.

Pomysłowość i umiejętności cukiernicze były na bardzo wysokim poziomie. Komisja miała bardzo trudne zadanie , nagrodzono pierwsze trzy miejsca: I miejsce zajęła kl.5a, II kl.5b a III kl.8b, a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po konkursie każda klasa mogła sprzedać swoje ciasto a uzyskane pieniążki przeznaczyć na potrzeby klasy.

Projekt ten ŚDTM wprowadził w życie naszej szkoły dużo pozytywnych emocji, czasami stresu, ale głównie satysfakcji i radości. Integracja całej społeczności szkolnej, mobilizacja do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, przygotowanie gazetki promującej tę akcję oraz konkurs kulinarny i rozwijający przedsiębiorczość, przyczyniły się do osiągnięcia celu, idei tego dnia, aby tabliczka mnożenia była dla wszystkich dobrą zabawą i jednoczyła dużych i małych, bo przecież matematyka to królowa nauk, która wszystko i wszystkich łączy.

Szkolny koordynator ŚDTM

mgr Jadwiga Zapała

 

 

71254526 1245936702260731 5648871241172385792 n

Dzień Niepodległości

 A005107
 

Dzień Niepodległości

Dzień Nauczyciela

 A005078
 

Dzień Nauczyciela 2017

Piknik Rodzinny

 A004302
 

Piknik rodzinny 2017